Jsem ve 2 kole...Tak pro mě prosím hlásněte.
Jsem v 2 kole....prosím o hlásky

DVD tip: Nějak se to komplikuje

27. září 2010 v 10:57 | Domishekkk123
msab

Jakkoli to Meryl Streep a Alec Baldwin mají složité, je film jednoduchým receptem na filmové osvěžení babího léta.
Když hlavní role svěříte hereckým legendám, není už třeba nějak to komplikovat - jejich hvězdná záře a božský magnetismus opatří filmu šmrnc, který neohrozí ani slabší nápad či předvídatelný děj.
Na tuhle kartu vsadila režisérka Nancy Meyers, nekorunovaná královna romantických komedií, která si naše divácké sympatie získala už snímky Po čem ženy touží, Lepší pozdě nežli později a Prázdniny. Tentokrát vytvořila decentní snímek, jenž vás přesvědčí, že milostné peripetie, dobrodružné avantýry a vztahové několikaúhelníky vpadnou do života bez pozvání, ať je člověku patnáct, nebo padesát.
Prosperující pekařka Jane Adler (stále svěží a výborná Meryl Streep) o tom ví své. Po deseti letech od rozvodu s nevěrným manželem vede spokojený život, občas zkropený slzami, které v oddané pečovatelce vyvolávají odlety dospívajících dětí z rodného hnízda. Jane však osamělosti nepropadá - po večerech pořádá dýchánky pro své dlouholeté přítelkyně, a co víc - na dvorku se jí kromě nového přístěnku rýsuje také flirt s architektem Adamem (někdejší Hlava rodiny Steve Martin). Její vyrovnaný vesmír však naruby převrátí náhlé city exmanžela Jakea (Alec Baldwin). Přestože je znovu ženatý, snaží se svou bývalou ženu přesvědčit, že stará láska nerezaví…
Nějak se to komplikuje sice neoplývá bůhvíjakým námětem, herci si však své role užívají tak, že není možné nenechat se jimi nakazit. Překvapí vás několik vtipně lechtivých momentů a také peprných průpovídek, jež byste z úst Meryl nečekali. Slovy psychoterapeuta, za nímž hrdinka dochází řešit své osobní peripetie: Jděte do toho. Nemůže vám to ublížit.
Na DVD vydal Bontonfilm
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama